Beton Tozumasına Çözüm

PVC Kaplama Yaptırmak için 4 Sebeb
17 Mayıs 2017
Helikopterli Şap Saha Betonu ve Otopark Şap
15 Haziran 2017

Beton Tozumasına Çözüm

Beton tozuması beton bünyesinde kireç taşı barındırması sebebiyle tozuma meydana getiren bir malzemedir. Üzerinde Yaya ya da Araç trafiği olan zeminlerde tozuma oluşmasını önlemek amacıyla kaplama veya dayanıklı beton yoğunlaştırıcı kullanmak gerekir.

Yıpranmış ve tozuyan zeminler; otopark, depo, imalathane gibi yerlere epoksi zemin kaplama hizmeti yerine daha ekonomik olan neolit uygulaması işlemi tarafımızdan yapılmaktadır.

Neolit sayesinde yıpranmayla karşı karşıya olan beton, koruma altına alınmaktadır. Bu sayede betonda oluşan çirkin, eski görünüşü ortadan kaldırmakla kalmaz, parlak görüntüsünü yeniden kazanmasını ek olarak zemini koruma altına alır.

Dış saha tadilatlarında müşterilerimize ekonomik olarak daha uygun bir maliyet çıkarması koşuluyla neolit çalışmasını tavsiye etmekteyiz.

 

BETON ZEMİNDE NEDEN TOZUMA OLUR ?

1) Betonun terlemesi bitmeden gerçekleştirilen yüzey bitirme uygulamarı, beton yüzeyinde terlemenin oluşturduğu su ile çimento oranın yüksek bir tabaka oluşturması bu nedenle düşük dayanımlı bir yüzeye neden olur.

2) Su emmesi az olan yapıya veya polietilen kaplama üzerine beton dökümün sırasında da oluşur. Bu durumda temelden meydana gelen su emilimi azalır bu da betonun daha fazla terlemesine sebebiyet verir.

3) Soğuk beton üzerine ılık hava ile nem birikmesi sırasında taze betona işlem uygulanırsa yüzey zayıf kalır.

4) Kapalı alanlarda meydana gelen yetersiz havalandırma ve çeşitli araçlardan salınan karbondioksit, karbonatlaşmaya neden olur bunun sonucu yüzey dayanımı beraberinde betonun dayanıklılığını düşürür.

5) Yetersiz kür ve bakım. Zayıf yüzey tabakası meydana gelir ve kaldırımlarda dahi aşınma oluşur.

6) Taze betonun yağmur, kar ve rüzgar gibi dış faktörlerden korunamaması. Ayrıca beton üzerinde donma oluşursa yüzey zayıflar, bu gibi dış nedenlerden dolayı beton zemini dayanımı azalır, beton zayıflaması sebebiyle beton tozuması meydana gelir.

 

BETON TOZUMASI NASIL ENGELLENİR?

Beton eskidikçe yüzeyinde kopma, çatlak, soğuk derzlerin ayrılması ve diğer sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Beton aşındırma ekipmanları ile tozumazlık uygulaması yapılırken, betonun üzerindeki bozuk kısım kazınıp temizlenir. Bu sayede beton eski, parçalanmış ufalanmış kısımdan kurtarılır ve temiz bir beton elde edilmiş olunur.

 

 

Detaylar için bizi arayabilirsiniz.

0532 275 42 71

Bychem Buluş Group

Epoksi Bakım Onarım

  • Epoksi Bakım Onarım nasıl yapılır?
  • Yeniden Epoksi kaplatma fiyatları nasıl belirlenir?

Detaylı bilgi için tıklayın —> Epoksi bakım onarım

0532 275 42 71 – SAVAŞ ARABUL

Çalışma Ortaklarımız  ve Referanslarımız

E-ticaret ortaklarımız : Armut.com – Sahibinden.com

İşlem Yaptığımız en son yerler:

  1. Bağcı şarap
  2. Kimtaş öz hakan gıda
  3. Dr.Nuri Battal
  4. Okkalı kahve
  5. İstanbul Teknik Üniversitesi
  6. Mavi Kimya Çerkezköy Fabrika
  7. HYT İnşaat

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir